על עצמי

שמי שירלי כפיר אמר, אני מאמנת כושר אישית וגם אני  מתמודדת עם מחלה אוטואימונית, שאני באופן אישי מכנה אותה האתגר האוטואימוני. בעבר, כאשר שאלו אותי מה אני עושה ומה המקצוע שלי, הייתה לי דילמה בבחירת הכובע המרכזי שלי.

שנים רבות אני מאמנת כושר אישית שעובדת עם לקוחות בשיטת "אחד על אחד" בבית הלקוח אך באותה נשימה אני גם עורכת דין ומגשרת משפחתית. באותה תקופה הייתי בעיצומה של פיתוח הקריירה שלי כמגשרת משפחתית עד שבוקר אחד החלטתי שהגישור, למרות שאני נהנית מן העיסוק בו ומרגישה שיש לי הרבה מה לתרום, יאלץ להמתין. הרגשתי שבוער לי בבטן הדבר האמיתי והוא לתת מכוחי וניסיוני ולתרום לאנשים שמתמודדים עם מחלות אוטואימוניות ושואפים לחזור לחיים מלאים ולתפקוד מיטבי. אנשים שנמאס להם רק לשרוד ורוצים לחיות את החיים במלוא מובן המילה. 

במסלול הזה של התמודדות עם מחלה אוטואימונית שהיא כרונית, צריך חוסן נפשי כדי לא ליפול ברוח, לא להיכנס למצבי ייאוש ודיכאון. חייבים לצבור כל יום כוחות מחודשים כדי להיות מסוגלים לתפקד ולחיות/לשרוד  את  היומיום שלנו.

באמתחתי עשרים שנות ניסיון מקצועי כמאמנת כושר אישית, עבדתי עם סוגים שונים של אוכלוסייה ועם מגוון רחב של בעיות. מתוך ניסיוני, הן האישי והן המקצועי רכשתי ידע ותובנות רבות גם בתחום התזונה ותוספי המזון, וגם בסוגים רבים ושונים של טיפולים מוכרים ושאינם מוכרים, שקידמו אותי בהתמודדות עם האתגר האוטואימוני האישי שלי. 


אני מאמינה מאוד בשילוב והרמוניה בין גוף ונפש. כאשר מתמודדים עם מחלה כרונית, הרבה פעמים מאבדים את הכוח הפיזי, המנטלי ואת הביטחון ביכולת של הגוף לחזור למצב של תפקוד. אלמנט נוסף ומרכזי שנעלם מהחיים במצבים אלו הוא השליטה. מקבלים תחושה שהקרקע נשמטת מתחת לרגלינו.

כל אדם הוא שונה בתכלית ולכן גם ה"מחלות" וגם הסימפטומים שונים בעליל בין אחד לרעהו. מחלה מסוימת תבוא לידי ביטוי אצל פלוני ואלמוני בצורה שונה , לכן גם דרך הטיפול היא שונה.

אני מתייחסת לכל אדם כאל  יחיד ומיוחד, בעל אורגניזם ומפת חיידקים שונה, חוזקות שונות ויכולות שונות. כל  אחד מאתנו מגיב באופן אחר ונותן פרשנות שונה לחלוטין לאותן התרופות, לאותה התזונה ולאותו הטיפול ולכן אין מתכון אחד לכולם גם אם מדובר לכאורה באותה המחלה. 

מכאן הנטייה שלי "לתפור" לכל אחד ואחת את "חליפתו" האישית המיוחדת רק לו.  אני מרכיבה תוכנית אישית על פי הצרכים, היכולת, האישיות וההתנהלות הספיציפית של האדם בנסיבות חייו.

במסע הזה אני מתמקדת בבנייה של אורח חיים במלוא מובן המילה, המוטו שלי הוא להחזיר את המושכות לחיים, חיים חדשים, עם ולמרות המחלה האוטואימונית.

אני נוהגת לעבוד עם אנשים אצלם בבית, באזור הנוחות שלהם. התהליך כולל אימון אישי פיזי ומנטלי,  תוך כדי זיהוי סימפטומים, איתור המקור לחוסר איזון וניתוב למסלול של בריאות והרמוניה בין הגוף והנפש.